mac-22

نحوه ی جعل MAC Address

تمامی دستگاه‌هایی که به هر طریقی به یک شبکه متصل می‌شوند (از جمله تلفن‌های هوشمند، مودم‌های خانگی، لپ تاپ‌ها و…) دارای یک مک آدرس جداگانه هستند. به این ترتیب در یک شبکه داده‌ها به مقصد مشخص ارسال می‌شوند.

مهم ترین تفاوتی که یک MAC Address با یک آدرس IP دارد در این است که آدرس IP در پروتکل TCP/IP در یک لایه نرم افزاری تعیین می‌شود درحالی که آدرس مک در لایه سخت افزاری بوده و به عبارت ساده تر یک آدرس فیزیکی از پیش تعیین شده بر روی کارت واسط شبکه است پس ما قادر به عوض کردن آدرس مک واقعی بر روی کارت شبکه نیستیم و باید آن را به صورت مجازی تغییر دهیمکه در هر سیستم عاملی نحوه تغییر دادن آن متفاوت است در اینجا می خواهیم نحوه تغییر آدرس MAC را در ویندوز آموزش دهیم.

برای مشاهده آدرس MAC سیستم خود به صورت زیر عمل کنید:

روی Connection خود راست کلیک کنید و گزینه Status را انتخاب کنید.

mac 1

 

پس از کلیک بر روی گزینه status پنجره ی Wireless Network Connection Status برای شما نمایش داده می شود در این پنجره گزینه ی Details را بزنید .

همان طور که مشاهده می کنید در پنجره ی Network Connection Details خط سوم ( Physical Address ) آدرس MAC اصلی سیستمتان نوشته شده است:

 

mac 2

نحوه جعل آدرس MAC روی ویندوز :

برای تغییر آدرس مک این بار گزینه Properties را بزنید :

mac 3

در پنجره ی جدید گزینه ی Configure را بزنید:

mac 4

 

در مرحله ی بعد به Tab : Advanced رفته و از قسمت Network Address ، Property را کلیک کنید در قسمتِ سمت راستِ آن Value را انتخاب کنید و آدرس مکی که می خواهید را بدون علامت ” : ” تایپ و OK کنید.

mac 5روش های مختلفی برای تغییر آدرس MAC وجود دارد همچنین نرم افزارهایی هم هستند که با نصب آنها می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 

نظرات