google-chrome-index

چند تنظیم جالب مرورگر chrome

این روز ها chrome یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین مرورگر هاست و گوگل روند خوبی از زمان تولید این مرورگر پیش گرفته و تنظیمات بسیار خوب و جالبی دارد که در ادامه به یکسری از این تنظیمات می پردازیم.

تنظیمات chrome

یکی از تنظیمات بستن flash مرورگر می باشد چون برنامه های adobe باگ های زیادی دارند و راه های نفوذ را برای نفوذگر ها باز میگذارد برای همین بهتر است تا زمانی که به flash احتیاج نداریم آنرا ببندیم. برای این کار در url کروم عبارت chorome://plugins را تایپ می کنیم و سپس گزینه Disabel برنامه flash را غیر فعال می کنیم.

اما ممکن است زیاد به صفحه هایی که نیاز به flash دارند برویم و اگر بخواهیم مستمر این plugin را فعال غیر فعال کنیم خسته کننده می شود برای همین می توانیم با رفتن به آدرس sttings>advanced sttings>privacy>conteent settings و گزینه let me chose when to run plugin content را انتخاب کنیم

chrome 1

یکی دیگر از تنظیمات ساخت Keyboard shortcuts برای extensions کروم که خیلی زیاد و کاربردی می باشند که به سادگی با رفتن به آدرس chrome://extensions می توانیم برای هر extenstions یک کلید میان بر بگذاریم.

chrome 2

سومین امکان جالب این که می توانیم برای کسانی که به صورت مشترک از یک مرورگر استفاده می کنند پروفایل جدا ساخت و آن ها را کنترل کرد برای این کار به settings>people رفته و یک پروفایل جدید می سازیم. اما حتما گزینه Control and view the websites this person visits from را برای کنترل تیک می زنیم.

chrome 3

با رفتن به آدرس Chrome.com/manage می توانید نحوه ی کار شخص را بررسی و کنترل کنید.

یکی از تنظیمات که فعلا به صورت آزمایشی بر روی chrome قرار دارد مدیرت پسورد است یعنی شما می توانید برای ما پسورد تولید کنید.
برای این کار ابتدا وارد chrome://flags می شویم سپس گزینه Enable Password Generation پیدا کرده  و آن را فعال می کنیم.
حال هر دفعه در صفحه ساخت اکانت جدید، امکان تولید پسورد توسط کروم وجود دارد. ممکن است که برای بعضی ها کار نکند چون این قابلیت فعلا به صورت آزمایشی قرار دارد.

 

chrom4

اما در Chrome://flags یک گزینه دیگر هست که خیلی جالب و کاربردی می باشد و آن Show Autofill Peredictions که به صورت هوشمند فیلد های صفحه های وب را پر می کند تنها کافی است که آن را فعال کنیم

chrom5

اما قابلیت Enable Show saved copy button در chrome://flags زمانی که از یک صفحه وب استفاده می کنیم و اینترنت قطع میشود این قابلیت باعث میشود که خود کروم قبل از قطع شدن صفحه را به صورت offline در ختیار ما قرار دهد.

chrom6

اما باید در زمان فعال کردن Enable show saved copy button به نکات زیر توجه کنیم

در منوی کشویی Enable Show saved copy، می‌توانید به جای گزینه Primary از حالت Secondary بهره ببرید. تنها تفاوت این قابلیت، نمایش یک دکمه نسبتا مخفی به جای گزینه Show saved copy است.

اگر گزینه Enable offline auto-reload و/یا Reload visible Tabs را فعال کرده باشید، دیگر حالت نمایش صفحه ذخیره شده برایتان نمایش داده نمی‌شود.

 

 

نظرات