گوگل کروم

گوگل کروم ویژگی ردیابی نشدن را برای iOS حذف می کند

گوگل کروم ویژگی ردیابی نشدن را برای iOS حذف می کند

آخرین به روز رسانی گوگل برای مرورگر کروم خود در iOS نوید بخش یک تجربه سریعتر با خرابی های کمتری را می دهد. اما این بروز رسانی با از بین رفتن ویژگی بزرگ Do Not Track و امنیت کمتر همراه می باشد.

این ویژگی در حال حاضر بر روی سیستم عامل اندروید و کاربران دسکتاپ در دسترس است اما به زودی برای iOS از بین می رود.

گوگل کروم

همچنین این ویژگی که قبلا از Data Saver ، تشخیص خودکار کدگذاری ، مالتی پروفایل و تنظمات کوکی استفاده میکرد اکنون می خواهد از آخرین موتور رندر اپل ، WKWebView API ، که سریع تر و با ثبات تر است استفاده کند.

مرورگر سافاری اپل که از موتور رندر استفاده می کند همچنان قابلیت ردیابی نشدن را دارد اما مرورگرهای شخص ثالث ” Third-Party” مانند گوگل کروم دسترسی به ویژگی API ندارند.

در صفحه پشتیبانی گوگل کروم برای iOS ، گوگل گفته است اگر اپل تغییراتی را در WKWebView بدهد تا ما اجازه دسترسی به آن را داشته باشیم ، ما دوباره آنها را مانند گذشته در لیست اضافه می کنیم. همچنین این غول جست و جوگر گفته است حتی اگر برای مقابله با Track برنامه احراز هویت هم دانلود و نصب شود باز در نسخه آخر کروم برای iOS کار نخواهد کرد.

که البته همه ی این ها تاییدی بر این است که سافاری تنها مرورگریست که ویژگی Do Not Track را برای کاربران خود بکار می برد مخصوصا وقتی در سافاری به حالت Private سوییچ می کنید در این حالت پیغامی ظاهر میشود مبنی بر این که در این حالت صفحاتی که توسط شما باز می شود در حافظه اش نمی ماند اما باز به طور یقین نمی توان گفت هیچ ردیابی در مرورگرها صورت نمی گیرد حتی در سافاری!

در حال حاضر توصیه می شود در iOS خود هنگام استفاده از گوگل کروم برای امنیت بیشتر از VPN استفاده کنید و منتظر آپدیت جدید اپل و رفع مشکل نرم افزارهای Third-Party بمانید 😉

 

نظرات